I realitní makléř potřebuje mít svého Anděla

Mgr. Hana Grinacová, advokátka
Advokátní kancelář Grinacová
Doudlebská 1699/5, 140 00, Praha 4

tel: +420 210 051 143
mobil: +420 725 036 253
email:hana.grinacova@akgr.cz
ID datové schránky: 667mr5u
http://www.akgr.cz

Láká vás práce realitního makléře a přitom dobře víte, že zatím toho vlastně o realitním byznysu moc nevíte a třeba právní oblast je pro vás úplným strašákem? Nevadí. Každý realitní makléř totiž potřebuje mít svého „anděla“, toho, na koho se může vždycky obrátit, když si neví rady. Takovým andělem je pro makléře RE/MAX Anděl sympatická advokátka Mgr. Hana Grinacová. Ta pro síť realitních kanceláří RE/MAX pracuje už několik let a protože je zkrátka zatraceně dobrá, hýčká si jí hned několik realitek v síti RE/MAX. Panuje mezi nimi důvěra, která je v takové spolupráci zásadní.

Jedno tělo, jedna duše

Příjemná mladá žena, aktivní a podnikavá řídí v rámci své kanceláře několik zaměstnanců, kteří jsou, včetně jí samé, k dispozici všem makléřům, kteří potřebují odbornou radu a pomoc.  Ať už jste totiž novým makléřem začátečníkem či jste zkušený realitní harcovník, vždy se v praxi najde chvilka, kdy je rada právníka třeba. A v realitní praxi se najde prakticky denně.

Kvalifikované poradenství by mělo být standardem, které realitní kancelář klientovi (i makléři) nabízí a je třeba říci, že ne vždy to standardem u realitek je.  „Nejdůležitější je vazba a důvěra mezi právníkem a makléřem,“ říká Hana Grinacová a vysvětluje: „Právník se snaží o to, aby byli dohromady doslova ,jedno tělo, jedna duše´ a aby měl makléř jistotu a pocit maximální opory a nasazení ze strany právníka.“ V rámci své praxe se Hana Grinacová setkala s řadou standardních i nestandardních případů, a je tak schopna reagovat na problémy, které klienti řeší a najít pro ně vhodné východisko.

Pomoc pro začátečníky i pro profíky aneb aby vám něco neuteklo

Pro nové makléře zajišťuje advokátní kancelář Mgr. Hany Grinacové především školení, jež probíhají na pravidelné bázi (několika úrovňové dle potřeb jednotlivých skupin či celé kanceláře) a také na bázi nepravidelné, třeba tehdy, kdy je třeba makléře seznámit s aktuálními trendy v pronájmech i prodeji nemovitostí, náboru nemovitosti, vad či uzavírání smluv. Kromě školení je ale součástí spolupráce každodenní intenzivní kontakt mezi makléři a advokáty, kteří jsou jim k dispozici nepřetržitě. Poskytují makléřům právní rady, řeší s nimi realitní případy doslova od A do Z. A to dokonce do takové míry, o které se makléřům, přicházejícím od konkurenčních firem, ani nezdálo.

Než vám přejde realitní byznys do krve

Každý obchodní případ – ať už se jedná o pronájem či prodej nemovitosti – si realitní makléř řídí od začátku do konce. S jednotlivými úkony mu mimo mentora pomáhá právník. „Především na začátku zapracování se do realitní praxe je jasné, že si nový makléř potřebuje ujasnit řadu věcí,“ říká Mgr. Hana Grinacová a dodává, že je určitě lepší, když makléř volá raději častěji a opakovaně, protože tak mu celý proces i detaily rychleji přejdou do krve.

Ať už byla vaše profese v životě jakákoli či přicházíte jako žena po mateřské dovolené, tým právníků je vám k dispozici pro každý obchodní případ. Vaší prací bude především nábor nemovitosti a realizace prohlídek s klienty, právník se s vámi účastní následných finálních  jednání a hlídá, aby vše proběhlo řádně dle platné legislativy.  Jako makléř podepisujete s klientem rezervační smlouvu, smlouvu kupní a její podpis už realizuje právník a makléř pak na závěr předává nemovitost klientovi. Podle Hany Grinacové není ani tak důležité, co jste v předchozí profesi dělali, ale jaké je vaše vnitřní nastavení. Pokud vládnete organizačními schopnostmi a věci řešíte systematicky, jste důslední a máte vlastní dobrou sebekázeň, do šesti měsíců z vás může být realitní profík. Delší zapracování někdy čeká starší začínající makléře, kteří se s řadou novinek vypořádávají pomaleji. Tady oceníte především trpělivost a empatii, kterou vám právník poskytne. A věřte, že takovou pomocnou ruku a servis v jiných realitních kancelář prostě a jednoduše nenajdete.

Přicházíte jako zkušený makléř?  Možná se budete divit…

když uvidíte, jaký servis máte pro realitní práci k dispozici. Pokud jste byli zvyklí na běžnou praxi, že si řešíte vše sami, od běhání na katastr po zpracování právní administrativy jako je třeba daň z nabytí movitých věcí, budete překvapeni, že právě tyto a řadu jiných úkonů za vás v RE/MAX Anděl vyřeší právník. Můžete se tak plně soustředit na nábor nemovitostí a řízení obchodního případu, komunikaci s klienty a přitom mít jistotu, že složitější právní záležitosti za vás vyřeší odborník.

Každá legrace něco stojí

Právní služby jsou hrazeny z paušálu, jako kompletní balíček služeb. Ceny jsou příznivé a vy si můžete být stoprocentně jisti, že služby nabízené klientům, jsou na nejlepší úrovni. A také se v případě potřeby nemusíte bát volat právníkovi v jakékoli záležitosti a v jakoukoli denní (a mnohdy i noční) dobu. Do paušálu je zahrnut veškerý právní servis a tak se není třeba obávat dodatečného účtu za vícepráce.

Ideální realitní makléř? Empatický asertivní sangvinik

„Během své praxe a spolupráce s realitními kancelářemi jsem se setkala s celou řadou a typologií lidí,“ říká Hana Grinacová. Jsou lidé, ze kterých je do šesti měsíců zkušený realitní makléř, který ví přesně, co a jak má dělat a jsou lidé, kteří se „nepohnou z místa“ ani za několik let. „Obecně lze říci, že práce makléře není vhodná pro choleriky ani flegmatiky. Pro každodenní komunikaci s právníky i klienty potřebujete jistou dávku empatie, se kterou se dokážete vcítit do potřeb klienta a asertivity pro klidné a slušné vyjednávání,“ dodává Hana Grinacová.

Patříte do skupiny empatických asertivních sangviniků? Pak je třeba na čase přidat se k nám.